29 Ekim Geçit Töreninde Kadınlar Şebnem Şirin’i Unutmadı

29 Ekim Geçit Töreninde Kadınlar Şebnem Şirin’i Unutmadı

Cumhuriyetin 98. Yılı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, kutlamalarda en dikkat çeken etkinliklerden biri Denizli’de yaşandı.

Denizli’de geçit törenine katılan bir grup kadın, sevgilisi tarafından boğazı kesilerek vahşice öldürülen Şebnem Şirin’i unutmadılar.

Kadınlar Şebnem’i Unutmadıkları Mesajını Verdiler

Şehirde resmigeçit töreni ve etkinlikler düzenlenirken, bir grup kadın öldürülen Şebnem Şirin’in siyah beyaz fotoğrafının basılı olduğu görseller ile tören alanında yürüdüler.

Yakın zaman önce sevgilisi Furkan Zıbıncı ile tartışan ve 12 yerinden bıçaklandıktan sonra boğazı kesilerek öldürülen genç kadının unutulmaması, alanda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Kadına Şiddete Dikkat Çekildi

Cumhuriyet kutlamalarında bir ilk olarak kadına şiddete de dikkat çekilmiş oldu. Siyah ve kırmızı beyaz ağırlıklı giyinen kadınların yapmış oldukları bu etkinliğe benzer bir olay, geçmişte yaşanmamıştı.

Kadına şiddete dikkat çekilmesinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde öldürülen Şebnem’in böylesine anlamlı bir günde anılması, etkinlik alanında bulunan insanların duygulanmasına neden oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM