Anne Sütünü Artırmak İçin Bebeği Emzirmek Önemli

Anne Sütünü Artırmak İçin Bebeği Emzirmek Önemli

Emziren annelere bazı önerilerde bulunan uzmanlar, emzirmenin anne sütünün artmasında yardımcı olduğunu söylüyorlar.

Bebeğin tüm hayatı boyunca daha sağlıklı bir birey olması için, anne sütünün önemi tartışılmaz derece de büyüktür. Zira bu yönde son 100 yılda yapılan tüm bilimsel çalışmalar bunu gösteriyor. Ancak anne sütünüz yetersiz ise, sütünüzün artması için çeşitli uygulamalar yapabilirsiniz. Sağlıklı beslenme, daha fazla su tüketimi gibi yararlı şeylerin yanı sıra, bebeğin emmesinin de anne sütünü artırdığı ortaya çıktı.

Bebek İçin En Değerli Besin Anne Sütüdür

Bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitaminleri içerisinde barındıran anne sütü, bebek için alternatifsiz en iyi besin kaynağıdır. Bu yüzden uzmanlar, bebeklerin en azından 2 yaşına kadar emzirilmesi gerektiğini söylüyorlar.

Sütünüz bebek için değerli olsa da her zaman istenilen seviyede olmayabilir. Bu yüzden sütünüzün artması için harekete geçmelisiniz. Çeşitli beslenme koşulları ve diğer yöntemlerin yanı sıra, bebeğinizi daha uzun ve sık emzirerek sütünüzü artırabilirsiniz.

Yeni yapılan bilimsel çalışmalarda tıpkı öncekilerde olduğu gibi, bebeği emzirmenin süt artırımına yardımcı olduğu görüldü. Bu birçok anne için yüz güldürücü bir haber olsa da bebeğin uzun emmesini sağlamakta önem taşıyor.

Günlük Protein Alımına Dikkat Edilmeli

Uzmanların açıklamalarına göre emziren annelerin, günlük protein alımlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Buna göre günlük en azından 75 gram protein alınmasının, anne sütünün artmasında ve kalitesinde ciddi faydaları bulunuyor.

Yumurta, tavuk ve diğer kümes hayvanlarının eti, fındık, ceviz, yağsız kırmızı et ve en önemlisi de deniz balıkları, iyi birer protein kaynağı olarak bilinirler. Bunların dışında süt ve süt ürünleriyle birlikte, protein içerikli farklı sebzeler ve gıdalarda bulunuyor. Günlük protein ihtiyacınızı doğal besinlerden karşılayabilirsiniz. En azından önerilen 75 gramı kolaylıkla alabileceğiniz besinleri tüketerek, sütünüzü artırabilirsiniz.

Bir Mucize Beklemeyin

Sütünüzün artmasına yardımcı olacak uygulamalar ve besinler elbette ki var. Ancak doğrudan anne sütünün çok iyi dereceye gelmesini sağlayacak herhangi bir gıda bulunmuyor. Sağlıklı beslenmek, stresten korunmak ve protein alımına dikkat ederek bebeğinizi emzirmeye devam etmek, sütünüzün artması için katkı sağlar. Ancak tekrar belirtmek gerekirse hiçbir besinden bu konuda tek başına bir mucizede beklememek gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM