Aynı fondöteni her mevsim kullanmak için 4 ipucu

Aynı fondöteni her mevsim kullanmak için 4 ipucu

Cildin daha güzel görünüme kavuşması için kullanılan fondötenler, her zaman cilt ile aynı tonda olmayabilir. Ancak şayet cildinize tam olarak uygun olan iyi bir seçim bulunması, o tonları bir ömür kullanmak istemenize neden olacak.

Her ne kadar cilt ile çok uyumlu fondöten bulmak mümkün olsa da cildinizle her zaman aynı tonda kalması mümkün olmayabilir. Çünkü cilt tonu mevsimsel etkilere göre, dönemsel olarak değişebilmektedir. Örneğin yaz aylarında daha bronz bir cilde sahip olurken, kış aylarında ise bunun tam tersi cildiniz açık bir tonda olacaktır.

İstisnaları değerlendirmek gerekir

Cilt bakım uzmanları her ne kadar mevsimsel değişimlerde cilt tonunun da değişeceğini söyleseler de tüm yıl SPF kullanmanın ve cilde düzenli bakım yapmanın önemli olduğunu söylüyorlar. Diğer yandan cilt tonunuz ile fondöteninizi uyumlu hale getirmenin basit ipuçları ile fondöteninizi sürekli değiştirmek zorunda kalmadan uzun süre kullanabilirsiniz.

Nemlendiricilerden yardım alın

Cilt tipiniz ile fondöteni daha uyumlu hale getirmek için, onu nemlendiriciler ile seyretmeyi deneyebilirsiniz. Ki bunu yapan kadınların neredeyse tamamı, olumlu sonuç aldıklarını söylüyorlar.

Cilt tonunuza birebir uyum sağlayacak bu basit formül için, cildinizi çok iyi tanımanızda gerekiyor. Nemlendiricinin fondöten ile karıştırılması uyum sağlarken, cilt tonunuzun mevsimsel etkilere bağlı olarak değişmesini de engelleyecek.

Bronzlaştırıcı yaz aylarında yardımcınız olabilir

Bronzlaştırıcı ürünlerden kullanmanızda cildinizi yazın değişimine hazırlamanıza yardımcı olacak. Son derece basit bir uygulama ile cildiniz ile fondöteniz arasında harika bir uyum sağlayabilirsiniz. Ancak bronzlaştırıcı kullanırken abartıya kaçmamanızda son derece önem taşıyor.

Biraz koyu tonla karıştırın

Bir tık daha koyu bir renkle fondöteninizi karıştırmanızda bu konuda size yardımcı olacak şeylerden biridir. Böylelikle renk uyumunu daha iyi bir şekilde yakalayabilirsiniz.

Uygulama şeklinizi değiştirin

Diğer yandan fondöten ile nemlendiricinizi karıştırmanın cildinize daha çok ürün ekleyerek sürmeniz gerektiğini unutmayın. Şayet iyi bir cilt uyumu yakalamak istiyorsanız, bunlardan başka çarenizde gözükmüyor. Uygulama şeklinizi değiştirmeniz, doğru tonu yakalamanıza yardımcı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM