Bağışıklık Sisteminin Zayıf Olması Jinekolojik Kanser Riskini Artırıyor

Bağışıklık Sisteminin Zayıf Olması Jinekolojik Kanser Riskini Artırıyor

Sağlıklı bir bağışıklık sistemi, vücudun tüm organları için önemlidir. Zira bağışıklık sistemi kuvvetli olan kişilerin hastalık ve enfeksiyonlara yakalanma riskleri daha azdır. Bu nedenle uzmanlar uzun zamandır bağışıklık sistemini güçlendiren besinler tavsiye ederek, hastalık ve enfeksiyonlara karşı önlem alınmasını öneriyorlar.

Vajen kanseri, vulva kanseri, tüp kanseri, yumurtalık kanseri, rahim ve rahim ağzı kanseri, jinekolojik kanser çeşitleri olarak biliniyor.

Rahim kanseri bunlar arasında en sık görülen kanser çeşidi olup, daha çok menopoz öncesi ve menopoz dönemindeki düzensiz kanamalarda önemli belirtiler arasında yer alıyor. Bu tip kanamaları bulunan kişilerin endometrial biyopsi ile muayene edilmesi gerekiyor. Biyopsiden önce de çeşitli tetkiklerin yapılması gerekiyor.

Jinekolojik kanserler arasında yer alan rahim ağzı kanseri ise, daha çok az gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Bağışıklık sisteminin zayıf olması, sigara tiryakiliği ve çok eşlilik gibi nedenlerle görülen rahim ağzı kanseri, jinekolojik kanser türleri arasında tehlikeli olması ile bilinmektedir.

Diğer yandan tedavi edilebilir olarak servis kanserleri de jinekolojik kanserler arasında yer almaktadır.

Bağışıklık Sisteminin Zayıf Olması Etkili Oluyor

Birçok bilim insanı yaptığı araştırmalar sonrasında, zayıf bağışıklık sisteminin jinekolojik kanserler üzerinde ciddi etkileri olduğuna ulaştı. Bu nedenle kadınların güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmaları için, beslenme ve yaşam standartlarında değişiklik yapmalarını öneriliyorlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Bağışıklık Kanser

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM