Bebek Sorunlarına Karşı Ayaklarda Faydalı Basınç Noktaları

Bebek Sorunlarına Karşı Ayaklarda Faydalı Basınç Noktaları

Bebeklik döneminde, basit nedenlere bağlı olarak gerginlikler ve rahatsızlıklar görülebilir. Gaz sıkışması, sindirim sorunları ve vücutta istem dışı stres, bebeğinizde uyku bozukluklarına neden olabilir. Bebeğinizi rahatlatmak için 7 farklı basınç noktasını kullanabilirsiniz.

Birçok anne, bebeğinin rahatsızlığı nedeniyle zaten masaj gibi yöntemleri uyguluyor. Ancak masaj dışında uygulayabileceğiniz farklı yöntemlerde bulunuyor. Bu yöntemler, ilgili bölgenin uyarılmasını sağlayarak bebeğe rahatlık veriyor.

Diş Çıkarma Döneminde Rahatlık İçin

Bebeklerin en huysuz olduğu dönem, diş çıkarma sürecidir. Bebeklerde diş çıkarma sürecinde yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, ayak parmaklarının arka kısımlarına hafif şekilde masaj yapmaktır. Bu sayede bebeğinizin diş çıkarma ağrıları için, hafifletici doğal bir çözüm olacaktır.

Burun Akıntısında Bunu Yapın

Bebeğinizde sık burun akıntısı yaşandığı dönemlerde,  ayak başparmak uçlarına işlem yapmak rahatlatıcı bir etki yaratabilir. Zira uzmanlar ayak başparmak ucunun, vücutta sinüslere denk gelen ana nokta olduğu konusunda uyarıyorlar. Buraya yapacağınız hafif bir masaj, bebeklerde burun akıntısı için rahatlatıcı bir etki göstermek için faydalı olacaktır.

Göğüs Ağrısı Varsa Rahatlatmak Basit

Bebeklerde göğüs ağrısı sorunlarında ise, ayak orta parmağının alt kısmında bulunan yere kibarca masaj yapmanız faydalı olacaktır. Bunun dışında elinizin parmakları ile bebeğinizin ayağını sararak ayak tabanına masaj yapmanızda, yine faydalı yöntemler arasında gösteriliyor.

Karın Ağrıları İçin Denenebilir

Karın ağrısı varsa, karın bölgesine yapılan masaj rahatlatıcı olacaktır. Ancak zaten bilindik bu yöntemin dışında, ayakların ortasına masaj yapmanızda etkili olabilecek yöntemler arasındadır. Bilindiği üzere ayaklarından soğuk alan insanlarda, karın ağrısı problemleri sık yaşanır.

Kabızlık Varsa Bunu Deneyin

Bebeğinize yapacağınız ayak ve karın masajı, bebeklerde kabızlık sorununa faydalı gelen yöntemler arasındadır. Kabızlığı doğal bir şekilde gidermek için, bu yöntem oldukça etkilidir.

Gaz Sancısı İçin

Bebeklerde gaz sancısı için deneyebileceğiniz yöntemlerden biri, ayak üstü ve altının yanı sıra ayak parmaklarının bitim noktasına masaj yapmaktır. Gaz sancısı problemlerinde etkili olan ve zaten bilinen yöntemlerden biri de karın kısmına masaj yapmaktır.

Hazımsızlık İçin

Ayak bileklerinden başlayarak ayağın her yerine yapacağınız masaj rahatlatıcı etkiye sahip olacaktır. Hazımsızlık sorununda da yine karın bölgesine uygulanacak nazik masajlar ihmal edilmemelidir.

Bu uygulamaları düzenli olarak problemlerin görüldüğü dönemlerde yapmanız, bebeğinizde ciddi anlamda rahatlamaya neden olacaktır. Sizin de bebeğinizi doğal yollarla rahatlamak için kullandığınız etkili yöntemler varsa, yorum kısmından diğer ziyaretçilerimiz ile paylaşarak yardımcı olabilirsiniz.

Anne ve bebek dahil tüm kadın konuları, Türkiye’nin en kapsamlı kadın sitesi “Kadın ve Tarz”‘da!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM