Bebekler parfüm kullanabilir mi?

Bebekler parfüm kullanabilir mi?

Bebeğinizi doğurduğunuzda belki de tek isteyeceğiniz şey, biran önce o tatlılıkla ilgilenmeye başlamak olacaktır. Konu başlığı duygulara hitap eden anneler tarafından garipsenebilir ve aslında haklılarda… Çünkü aslında bebek kokusu, sizce de dünyanın en iyi parfümü değil midir?

Yine de bebeklerde kusmuk ve altını kirletme gibi nedenlerden ötürü, kısa süreliğine de olsa kötü kokular gelebilir. Bunları temizliğe kadar yok etmek için anneler bebeklerin parfüm kullanıp kullanamayacaklarını merak ediyor. Bunun yanı sıra bebeğinizin bakımı konusunda bazı şüphelerinizin olması normaldir. Özellikle bebeğin parfüm kullanıp kullanamayacağı konusuna daha fazla değinerek, bu tip şüpheleri gidermeye çalışacağız.

Bebeklerin Parfüm Kullanması Zararlı mı?

Bebeğin parfüm kullanımı ile ilgili doğrudan zararlı demek söz konusu değildir. Ancak henüz dünyaya gelmiş bir bebeğin hayattaki doğal kokuları alması, sağlıklı bir koku alma duyusunun gelişmesi için önemlidir.

Bu yüzden bebeğinizin kokuya karşı bilindik bir alerjisi yoksa parfüm kullanmanızın herhangi bir sakıncası olmayacaktır. Fakat doğrudan etkiler yerine dolaylı yoldan etkilerinin olacağını düşünerek uzak kalmak daha faydalıdır.

Burada bebeğin kullanacağı parfümün içeriği de önemlidir. Aşırı kimyasal içeren ağır parfümler yerine bebeklere özel üretilmiş bebek parfümleri tercih edilebilir.

BURASI ÖNEMLİ: Herhangi bir parfüm çeşidini çocuğunuza kullanmadan önce, cilt veya solunum yolu alerjisi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bu bilgiler olmadan çocuğunuz ciddi sağlık riskleri altında olabilir.

Tüm bunların yanı sıra bebeklerin daha narin bir cilde sahip oldukları hesaba katılarak parfüm seçiminin yapılması gerekir.

Bebeğin Her Zaman Güzel Kokması Nasıl Sağlanır?

Bebeklerde terleme ve kusmuk, kötü kokmalarına neden olan en temel faktörlerdir. Üstelik sıklıkla banyo yaptırıp genel temizliğini yaptırmış olsanız bile, bu nedenlerle kısa sürede tekrar kokmaya başlayabilir.

Bebek konusunun parfüm kokusundan daha iyi olduğunu kadınlık duygusu taşıyan herkes söyleyecektir. Bebeğinizin kötü kokulardan arındırılması için banyo sıklığını hava şartlarına göre artırabilir, sıklıkla kıyafetlerini değiştirebiliriz. Ayrıca pudra ve bebek cilt kremi kullanırken bu ürünlerin doğal oldukları kadar parfüm içerikli yani güzel kokulu olmalarını da tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Parfüm

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM