Birinin Sizden Hoşlanmadığını Gösteren 9 İpucu

Birinin Sizden Hoşlanmadığını Gösteren 9 İpucu

Birisiyle iletişim halindeyken sizden hoşlanıp hoşlanmadığını anlamanın farklı birçok yolu vardır. Aşk ve ilişkiler de bu durum biraz daha farklı iken, sosyal hayattaki ikili ilişkilerde de karşınızdaki kişi sizden hoşlanmadığını çeşitli şekillerde belli edebilir.

Bunların başında ise iletişim halinde olduğunuz kişinin vücut dili ve davranışları gelmektedir. Özellikle yapmacık insanlara karşı nasıl davranacağınızı ve sizden hoşlanıp hoşlanmadıklarını bilmiyorsanız, bu 9 işaret size karşı gerçek tutumlarını anlamanı da yardımcı olabilir.

Elleri sürekli oturduğu koltuktadır

Vücut dili insanların iletişiminde önemli bir yere sahiptir. Şayet sizinle konuşan insan ellerini sürekli oturduğu koltukta tutuyorsa, o diğer faktörler ile birlikte sizden hoşlanmadığına dair bir işaret olabilir. Ancak kişinin elleri dizleri üzerinde ise, bu vücut dili sizinle sohbet etmek heyecan veriyor anlamına gelecektir.

Ses tonu

İnsanların kendi aralarındaki iletişimde önemli bir yere sahip olan ses tonu, sohbet ve iletişimin seyrini değiştiren en önemli faktörlerden biridir. Karşınızdaki kişiye keskin ve daha çok soğuk bir ses tonu ile konuşuyorsa, o sohbetten veya sizden hoşlanmadığına dair bir işarettir.

Çok kısa cevaplar vermek

İletişim kurduğunuz kişinin sürekli olarak çok kısa cevaplar vermesi, bir an önce sohbeti sonlandırmak istediğine dair ipucu olarak görülebilir.

Sorduğunuz sorulara özellikle tek kelimelik cevaplar almanız halinde, bu konuda biraz daha emin olabilirsiniz. Bu tutum karşınızdaki kişinin sadece nezaket göstermek amacıyla sizi dinlediğini gösterir.

Ayakların konumu önemlidir

Sohbet ettiğiniz kişinin ayakları size doğru dönükse, vücut dilinde bu kişinin sizinle sohbet etmek isteğinde olduğunu göstermektedir. Ancak listemizde yer alan diğer işaretlerin birkaçı ile birlikte kişinin ayak yönü farklı bir yere bakıyorsa, konuştuğunuz kişinin sizden hoşlanmadığına dair bir işaret olacaktır. Özellikle vücudunun bir kısmının yine başka yöne dönük olması, yine en önemli işaretler arasında kabul edilmektedir.

Yüze bakmamak

Eğer ki karşınızdaki insan yüzünüze fazla bakmıyorsa, sizden hoşlanmadığını daha net bir şekilde anlayabilirsiniz. Uzmanlar bu durumu konuşulanlarla veya konuşan kişiyle ilgilenmediklerini şeklinde yorumluyorlar.

Sahte gülümsemeler

Gülümsemek vücut dilinde insanların konuşmadan dahi birbirine çok şey anlatabildiklerin eylemlerden biridir. Sahte ile gerçek gülümsemeyi birbirinden ayıran en önemli özellik, yüz bölgesindeki mimik ve izlerdir.

Gülümseme ile birlikte gözlerin durumuna dikkat etmek, size bu konuda daha önemli ipuçları verebilir. Kişinin içtenlikle gülmesi halinde, yüz kaslarında daha fazla hareketlilik söz konusu olacaktır. Göz çevresi başta olmak üzere yüz kaslarında daha az hareketliliğin olması, karşınızdaki kişinin gülümsemesinin sahte olduğuna işaret sayılabilir.

Mesafeyi korumaya çalışırlar

Siz sürekli daha samimi olmak için bir adım atmaya çalışırken iletişim halinde olduğunuz kişinin mesafeyi korumaya çalışması, sizden hoşlanmadığına dair bir işaret olarak kabul edilebilir. Mesafeyi koruma çabaları, sizden yeteri kadar uzak kalmak için gösterecekleri basit bir çabadır.

Dudak büzülmeleri

Dudak büzmek, ikili ilişkilerde her şeyin sağlıklı olmadığına dair bir göstergedir. Biriyle konuşurken soğuk bir şekilde anlattıklarınıza dudak bükmesi, kişinin sizden hoşlanmadığını gösterebilecek işaretler arasındadır. Ancak bunu yapmak bazen hayranlık ifadesi olarak daha görülebilir.

Boyunlarını kaçırırlar

Karşınızdaki insanın sizden hoşlanmadığını gösterecek vücut dili belirtilerinden biri de boynunu kaşımasıdır. Uzmanlar boynunu kaşıyan kişilerin genellikle karşıdaki insana sözlü olarak belirtemediği şeyleri vücut dili ile belirtmesi olarak görürler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM