Bu 6 Yanlış İnanış Evliliği Daha da Zorlaştırıyor

Bu 6 Yanlış İnanış Evliliği Daha da Zorlaştırıyor

Bir ilişkide gerçekçi olmayan beklentiler içerisine girmek, o evliliğin ciddi manada hasar görmesine neden oluyor. Bu yüzden uzmanlar eşlerin birbirinden beklentilerinin daha gerçekçi olması ve aşırılıktan uzak durulması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Beklentileri sizin veya eşinizin yüksek tutması, birçok hayal kırıklığına neden olarak ilişkiyi olumsuz yönde etkiliyor. Mutlu bir evlilik beklentiniz varsa eşinizden beklentilerinizi daha kabul edilebilir tutmanız, yine onun da aynı yaklaşımı göstermesi gerekiyor. Uzmanlar bir evliliği daha zor hale getiren yanlış inanışları ise şu şekilde sıralıyorlar;

Her zaman heyecan olmalı

Buna istek olarak bakıldığında, elbette ki tüm çiftler her zaman aynı heyecanın olmasını ister. Ancak bunu tamamen beklenti haline getirmek, son derece yanlış olacaktır. İster flört aşamasında olsun ister evliliklerde, bir ilişki de heyecan hiçbir zaman aynı olmayacaktır.

Çünkü başlangıçtaki tanışma ve detayları öğrenme aşaması, ilişkiye ayrı bir heyecan katar. Eşler birbirini tanıdıkça ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, bu heyecan asla eskisi kadar olmayacaktır. Ancak yine de ilişkide heyecanın yüksek olması mümkündür. Sadece o ilk günlerdeki heyecanı yakalamak zordur.

Severek evlenenler daima mutludurlar

Severek bir evlilik yapan çiftlerin her zaman mutlu olacaklarını düşünmek ve kendinizden de bunu beklemek, hayal kırıklığına uğratır. Dünyanın en zengin ve sağlıklı insanları dahi, hayatlarının tamamında her zaman mutlu olamazlar. İnsanoğlunun varlığında farklı duyguların yer alması buna müsaade etmeyeceği için, severek evlenenlerin her zaman mutlu olacağını düşünmek bir yerden sonra mutsuzluğunuza sebep olabilir.

Evlenince cinsellikte heyecan hep aynı olur

Evliliklerde cinsel heyecanı da ayrı tutmak gerekir. Hiçbir evlilikte cinsel heyecan aynı olmaz. Zaman içerisinde belirli bir noktalaya gelir ve o seyirde devam eder. Elbette o noktaya geldikten sonra modunuzu aşağı çekmemek, yine sizin elinizde olan bir şeydir. Ancak ilk günlerdeki gibi devam edeceğinizi düşünmek yanıltıcı olacaktır.

Eşler birbiriyle daha çok zaman geçirirler

Evlenmek, hayatta bambaşka bir sürecin başlangıcıdır. Ancak bu sürecin bazı önemli sorumlulukları da beraberinde getirdiği unutulmamalıdır. Artık iki veya daha fazla kişinin sağlığını, daha rahat yaşamasını ve mutluluğunu düşünmek zorundasınız. Bu yüzden her zaman için evlenen kişilerin eşleri ile daha fazla zaman geçirebileceklerini düşünmek yanlış olacaktır.

Hayat her zaman aynı arzularla sürer

İnsan yaş aldıkça, hayattan beklentileri de farklılaşır. Bir hastalığı varsa artık ondan kurtulmayı, daha sağlıklı olmayı düşünür. Çocuk sahibi olup, çocuğuna daha iyi bir gelecek hazırlamak ister. Yani evliliğin başında olduğunuz gibi, tüm arzularınız ölene kadar sizinle yaşamaz.

İyi anlaşan kişiler karar alırken hep aynı fikirdedirler

Birbiri ile iyi anlaşan herkesin aynı fikirde olacağını düşünmekte oldukça yanlıştır. İnsanlar ne kadar iyi anlaşırlarsa anlaşsınlar, aynı fikirde olmak durumunda değildirler. Bu yüzden iyi anlaştığınız biriyle evlendiğinizde her konuda hemfikir olacağınızı düşünmek, yapabileceğiniz yanlışlar arasındadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM