Cilt Tedavilerinde Lazer ve Işık Sistemleri Uygulaması

Cilt Tedavilerinde Lazer ve Işık Sistemleri Uygulaması

Dermatoloji uzmanları pandemi döneminde yaşanan stres, kaygı gibi problemlerin ciltte akne, sivilce, yaşlanma cilt sorunlarına artırdığına dikkat çekiyorlar.

Cildimiz bedensel ve ruhsal durumumuzu yansıtan bir ayna gibidir. Bu zorlu pandemi sürecinde yaşananlardan cildimizin de etkilenmesi normaldir. Ancak bu cilt sorunlarının çözümü günümüzde eskiye göre oldukça basittir. Dermatoloji uzmanları yaşanan bu sorunlara ilişkin bilgiler vermektedir.

Stresten İlk Etkilenen Yüzümüzdür

Yüz stres altında alarm veren cildimizin en hassas kısmıdır. Ruh haliniz yüzünüze yansır. Stres altındayken yüzümüzdeki kaslar gerilir ve kasılır. Bu kasların kasılması zamanla yüzümüzdeki çizgilerin derinleşmesine yol açar.

Stres aynı zamanda vücudun hormon dengesini bozarak ciltteki yağ bezlerinin daha fazla sebum üretmesine sebep olmaktadır. Bu durum cildin yağlanmasına ve akne oluşmasına açık hale getirir. Uzun vadede bu problem cilt yapısını bozmaktadır.

Yaşam Şekli Cildi Etkiler

Pandemi sürecinde yaşanan zihinsel yorgunluk, kötü alışkanlıklara yönelme, yeterli güneş ışığı alamama, kişisel bakımları ihmal etme ve dengesiz beslenme gibi faktörler cildin yaşlanması, akne, lekelenme gibi problemlerin oluşmasını hızlandırır. Bu gibi sorunlarda tedaviye başlamadan önce sorunun kaynağını belirlemek oldukça önemlidir. Bu şekilde yaşanan cilt sorununun tekrarlanmasının da önüne geçilebilmektedir ve daha kaliteli bir yaşam tarzına yönelmenizi sağlayabilir.

Cilt Tedavilerinde Yeni Yöntemler

Cilt bakımı için yapılan unsurlar eski yöntemlere nazaran yeni yöntemler çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Dermatoloji uzmanları leke, cilt gençleştirme gibi birçok cilt sorununda lazer ve ışık sistemlerinden faydalanmaktadır. Lazerler ve ışık sistemleri; yüksek ışık enerjisi kullanarak cilt tonunu düzenlemek, cildin dokusunu onarmak ve cilt dokusunu daha iyi hale getirmek için kullanılır.

Lazerlerin yaydığı yüksek enerji sayesinde ciltteki kırışıklıklar ve çizgiler azalır, cilt daha dengeli hale gelir. Ayrıca kahverengi lekeler, akneler, kızarıklar gibi renk dengesizlikleri de onarılarak cilt tonu da dengelenmektedir. Günümüzde en etkili yöntem BBL (geniş bant ışığı) olarak adlandırılan yoğun atışa sahip lazer yöntemidir. Bu lazer ciltteki renk problemlerini tedavi etmek ve cildi daha genç hale getirmek için kullanılır. Bu sayede cilde güneşin verdiği hasar, ciltteki koyu lekeler, çiller, yaşlılık lekeleri, vasküler lezyonlar, kızarıklar gibi doku sorunlarının önüne kolayca geçilebilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM