Dünyanın En Pahalı Elbiseleri Dudak Uçuklatıyor!

Dünyanın En Pahalı Elbiseleri Dudak Uçuklatıyor!

Kadınlığın zevkini doğru bir şekilde yansıtan elbiseler sadece örtünmek için kullanılan şeyler olarak düşünülmemelidir. Özellikle güzel giyinmeyi bilen ve modayı takip eden kadınlar için, zevkin ön plana çıkması olarak yorumlanabilir. Ancak paraya para demeyen bazı kadınlar vardır ki gösterişin en delisini yapmak isterler.

Birazda görgüsüzlük müdür bilmiyorum ama dünyanın en pahalı elbiseleri için birçoğumuzun hayatı boyunca yüzde 1’ini bile göremeyeceği paralara elbise alanlar var.

Pahalı kıyafetlerin kişiye özgüven verdiği bir geçektir. Psikolojik olarak özellikle biz kadınlar kendini daha havalı ve özgüven sahibi hisseder. Ancak bu konumuzda bahsettiğimiz kıyafetler bunlarında çok üzerindedir.

Milyon dolarlık kıyafetlere akıl almaz paralar ödenmesini daha fazla eleştirmeden, hemen dünyanın en pahalı kıyafetleri neler, ne zaman nerede kimler için yapılmış veya satın alınmış onlara bakalım.

Birçoğunuzun bu satırları okurken 20 – 30 bin TL gibi tahminler yaptığınızı düşünüyorum. Ancak bu kıyafetlerin fiyatı dudak uçuklatacak miktarlara çıkıyor. İşte o kıyafetler…

Tavus Kuşu Tüyü Gelinlik – 1,5 Milyon Dolar

Tavus kuşunun tüyleriyle yapılan bu gelinlik, hiç şüphesiz neredeyse her kadının hayali olacak bir güzellik taşıyor. Ancak gelinliğin 1,5 milyon dolar olduğunu hemen belirterek, maalesef ki hayallerinizi suya düşürmek zorunda kalacağım.

Çinli bir tasarımcı tarafından yapılan gelinliği giyen kadın kim bilir ne kadar mutlu olmuştur bilemeyiz. Ama birçok kadın için bir gelinliğe bu kadar para ödemek, hayalinde ötesinde bir şey olsa gerek.

Ginza Tanaka İmzasını Taşıyan Gelinlik – 8,3 Milyon Dolar

Japon tasarımının ünlü mimarlarından olan Ginza Tanaka tarafından 2013 yılında Tokyo’da düzenlenen gelinlik defilesinde sunulan gelinlik, tam 8,3 milyon dolar. Farklı bir tasarım olsa da bu gelinliğin fiyatının yüksek olmasının nedeni, yapımında 502 tane pırlantanın ve 1000 incinin kullanılmış olmasıdır.

Scott Henshall Örümcek Ağı Desenli Mini Elbise – 9 Milyon Dolar

Elbisenin pahalı olması kadar, Türkiye’nin birçok yerinde giymekte şüphesiz biraz cesaret istiyor. Tabii fiyatından dolayı giyme imkânı bulunanlar için söylüyorum. Elbisenin fiyatı tamı tamına 9 milyon dolar.

Örümcek deseni ile farklı bir tasarıma sahip olan bu elbisenin elmas örgüden yapılmış olması, fiyatının bu kadar yüksek olmasının en büyük nedenidir. 2004 yılında Örümcek Adam filminin galasında görülmesi de tesadüf olmasa gerek.

Abaya Debbie Wingham – 17,7 Milyon Dolar

Daha çok Müslüman kadınların giydiği Abaya yani Türkçe’mizde abiye, farklı modelleri ile birçok kadının tercihleri arasında yer alıyor. Ancak bu abiye lüks işlemelere sahip olup toplam 17,7 milyon dolarlık bir fiyata sahip. Kırmızı elmaslarla süslü olan elbise lüks bir Dubai otelinin açılışında giyildi. Elbisenin ipliklerinin altın olduğunu da hemen belirtmek gerekir.

Kuala Lumpur’un Tanıtım Elbisesi – 30 Milyon Dolar

Son olarak Kuala Lumpur tarafından tanıtılan elbiseye yer verelim. Ki bu elbise şimdiye kadar görülmüş dünyanın en pahalı elbisesi olarak biliniyor. Faizali Abdullah adında Malezyalı ünlü tasarımcının diktiği elbise, 30 milyon dolarlık maliyeti ile dikkat çekiyor.

Elmaslarla kaplı elbisenin üzerinde 751 değerli taş bulunuyor. Emek ve kullanılan pahalı malzemelerle böyle astronomik rakamların çıkması gayet normal değil mi?

Çok zengin olsaydınız siz bu elbiseleri giymeyi tercih eder miydiniz? Elbiselerin bu kadar parayı hak edip etmediği hakkındaki düşüncelerinizi, en aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM