Erkekler Neden Aldatır? Belirtileri Nelerdir?

Erkekler Neden Aldatır? Belirtileri Nelerdir?

Aldatılmak kadın veya erkek olsun herkesin en son isteyeceği ve bekleyeceği şeylerden biridir. Yapılan araştırmalar erkekler neden aldatır?  Sorusunun cevaplarında, kadınlar ile  benzerliklerin yanı sıra, büyük farklılıkların olduğunu da göstermektedir.

Her ne kadar bir insanın diğerini aldatması için makul kabul edilebilecek hiçbir sebep olmasa da bazı şartların oluşması durumunda, insanların aldatmaya yöneldiği de bilinen bir gerçektir. Özellikle aile ve çevre baskısı nedeniyle boşanmaya cesaret edemeyen insanlar, aradıkları mutluluğu eşlerini aldatarak arama eylemine girebiliyorlar.

İşte Erkekler Neden Aldatır? Sorusunun Cevapları

Amerikan kökenli bir internet sitesi üzerinde yapılan araştırmalar, erkeklerin genel aldatma nedenlerini ortaya koymuştur. İşin ilginç tarafı bu site üzerinde yapılan geniş çaplı anket çalışmasına, Türkiye’den 2 milyona yakın insanın katılması olmuştur.

Toplamda 9,5 milyon insanın dünya genelinden katıldığı anketinin sonuçları, erkeklerin eşlerini veya sevgililerini aldatma nedenleri hakkında fikir verici bir kaynak sağlamaktadır.

Ciddi Anlamda Bakımsızlık

Bazı zamanlarda kadınların bakımsız olmaları gayet normaldir. Özellikle hamilelik, doğum veya adet günlerinde kadınlar yaşadıkları ruhsal değişiklikler ile, geçici süreliğine bakımsız olabilirler. Ancak araştırmaya katılan erkeklerin önemli bir kısmı, boşanmaya imkanları olmayıp eşlerinin aşırı bakımsız olmaları durumunda onları aldatabileceklerini belirtmişlerdir.

Eski Sevgilinin Ortaya Çıkması

Geçmişte gönül ilişkisi yaşanan ve halen o ilişkinin izlerini kalbinde taşıyan insanların, eşlerini veya sevgililerini daha kolay aldatıldıkları görülmektedir. Yapılan araştırmada 9,5 milyon insan arasından 416 bin kişinin verdiği cevap şaşırtıcıdır. Buna göre eski sevgilisinin tekrardan teklif etmesi üzerine, erkeklerin birlikte olduğu kişiye aldatabileceklerini gösteriyor.

Cinselliğin Bitmesi

Erkeklerin aldatma nedenleri arasında, eşler arasındaki cinselliğin kadından kaynakları sebeplerden dolayı bitmiş olması ilk sıralarda yer alıyor. Genel bir ortalama ile araştırmaya katılan erkeklerin yarıdan fazlasının, cinsel yaşamın bitmesi veya anormal derecede duraksamasıyla eşlerini aldatabileceklerini söyledikleri görülüyor.

Aşırı Kıskançlık

Kadının aşırı kıskanç olmasının, erkekler üzerinde ciddi tahribata neden olduğu görülmektedir. Erkeklerin önemli bir kısmının, eşlerinin aşırı kıskanç hallerine artık dayanamadıkları ve bu sebeple onları aldatabilecek yatkınlıklarının arttığı gözlemlenmiştir.

Aşırı Kilolu Olmak

Fazla kilolar, önemli bir sağlık problemi yoksa kadın ve erkeğin zaman zaman alıp verebileceği şeylerden biridir. Ancak maalesef ki araştırma sonuçları, bu gerçeği farklı bir şekilde ortaya koymaktadır. Araştırmaya katılan erkeklerin %45’i obezite olarak kabul edilebilecek durumda olan eşlerini, fazla düşünmeden aldatacaklarını göstermektedir.

Boşanma Yerine Neden Aldatma Tercih Ediliyor?

Bu sorunun cevabını yine araştırma konusu üzerinden devam edilebilir. Ancak Türk toplumu ile Avrupa veya Amerika toplumu arasında kültür farklılıklarının olması, doğal olarak soruya Türk toplumu üzerinden cevap verilmesini gerekli kılmaktadır.

Buna göre ankete katılan erkeklerin eşlerinden ayrılma yerine aldatmayı tercih etmelerinin 2 nedeni bulunuyor. Bunlardan birisi toplum ve aile baskısı olurken, diğer bir neden ise çocuk faktörü olarak tanımlanmaktadır. Yani erkekler çocuklarının düzenli bir ailede yetişmesi için eşlerinden ayrılmak yerine aldatmayı tercih ediyorlar. Bu sıralamaya göre üçüncü bir etken ise, yeni bir eş bulmanın ve hayat kurmanın zorluğu olarak öne çıkmaktadır.

Aldatan Erkeğin Belirtileri

Aşağıdakilerden birkaçı varsa, gereksiz yere olmamakla birlikte aldatıldığınıza dair şüpheleriniz artabilir.

 • Sürekli telefon ve internette zaman geçirme
 • İlgi göstermemek
 • Basit kıskançlıklardan uzak kalmak
 • Dışarıda uzun süre zaman geçirmek
 • Sıklıkla yalan konuşmak
 • Aniden eskisine nazaran çok daha bakımlı olmak
 • Pahalı kıyafet ve araba alma merakının artması
 • Parfüm kullanmazken bir anda lüks parfümlere merak salma

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Erkek

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Onlara aldatmak için bi sebep mi var hiçbir sorun yoksa yine aldatabilir çoğu ahh bu erkekler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM