Farkında Olmadan Kilo Aldıran 5 Önemli Hata

Farkında Olmadan Kilo Aldıran 5 Önemli Hata

Yanlışlıkla sizi şişmanlatan hatalar sıklıkla yapılır. Her şeyi doğru yaptığınızı hissediyorsunuz, çok meyve ve sebze yiyorsunuz, sağlıklı bir şekilde pişiriyorsunuz ve işlenmiş, yağlı ve sağlıksız yiyeceklerden kaçınıyorsunuz. Yine de biliyorsun Kilo veremiyorsunuz, tartıya ulaşıyorsunuz ve aynı zamanda kilo veriyorsunuz. Havluyu atmadan önce, yanlışlıkla diyetinizi bozan küçük hileler düşünün.

Kilo almada veya vermede etkili olan birçok şey vardır, çünkü tek başına yiyecekler diyetinizi bozamaz. İşte bilmeden kilo almanıza neden olabilecek en yaygın ve tekrarlayan hatalardan bazıları:

Salatalarda yanlış malzeme kullanmak

Kilo vermeniz gerektiğinde iyi yemek yemek veya iyi yaptığınızı düşünmek her zaman yeterli değildir. Bazen öğün atlamak veya fazladan malzeme eklemek gibi küçük hareketler, iyi bir diyet için tüm çabalarınızı mahvedebilir. İhtiyacınız kadar yemeniz ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için, bir beslenme uzmanına gitmek gerekebilir. En

Salataların genellikle az kalori içermesi zayıflamaya yardımcı olur. Ancak elbette ki doğru malzemeler kullanılarak yapılan salatalar için bu geçerlidir. Birçok insan kalori değeri yüksek sos ve besinleri salataya ekleme hatası yapıyor.

Salatalar diyetinizin bir parçası olmalıdır, gerçekten de günün en önemlisi, ancak yanlış malzemeleri seçerseniz, kilo almanıza neden olacak kaloriler eklemiş olursunuz. Yağ, sirke ve tuzdan oluşan klasik sos yerine kalorisi yüksek bir sos seçmek yanlıştır. Sonra şeker, yağ ve diğer sağlıksız malzemeleri eklemekte bu yanlışlardan biridir.

Kahvaltıda protein bulundurmamak

Protein sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur ve bu nedenle yediğiniz her öğünde bulunmalıdır. Ama her zaman amaçlı ve sağlıklı bir şekilde olmalıdır. Çünkü vücut tek bir besin maddesini depolayamaz. Hepsinin düzgün çalışması için gereklidir. Tam bir kahvaltı, tam buğday ekmeği veya yulaf ezmesi gibi bir miktar karbonhidrat, avokado veya zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar ve tabii ki protein içermelidir.

Kahvaltınıza proteini birçok farklı şekilde ekleyebilirsiniz, sahanda yumurta her zaman en iyi seçenektir. Kahvaltıda protein daha tok hissetmenizi sağlar ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur.

Az su içmek

Su, vücudun düzgün çalışması için temel bir unsurdur. Vücudunuzun ihtiyaç duymadığı toksinleri ve atıkları yok etmenize yardımcı olur. Bu nedenle günde en az bir litre su içmek önemlidir. Tokluk hissetmek ve aşırı yemekten kaçınmak için yemeklerden önce su içmek en iyisidir.

Çok az yemek

Çok az yerseniz, sağlığınızı tehlikeye atmanın yanı sıra, gidecek yeri olmadığı anlarda vücudunuzu yağ biriktirmeye zorlarsınız. Bu, vücudun enerjiye ihtiyacı olduğu ve bunun için acıkacağınız anlamına gelir. Yeterince yemediğinde, vücut tasarruf moduna geçer ve stoku kurtarmak için metabolik süreci yavaşlatır. Metabolizmanın yavaşlaması ise kilo almanız anlamına gelir.

Yatmadan Hemen Önce Bir Şeyler Yemek İçmek

En sık yapılan hatalardan biri ise, yatmaya yakın bir zamanda bir şeyler yiyip içmektir. Bu hata asla göz ardı edilmemelidir. Yatmadan iki saat öncesine kadar bir şeyler yememeye dikkat edilmelidir. Aksi halde metabolizma sağlıklı bir şekilde çalışmayacak ve kilo almaya devam edeceksiniz.

Kilo vermek için iyi beslenmeniz, vücudunuzu doğru şekilde ve ihtiyacınız olan kalorilerle beslemeniz gerekir. Malzemeleri iyi seçin, günde birkaç kez küçük dozlarda yiyin ve böylece tüm gün metabolizmanızı çalışır halde tutarsınız. Sabır, azim ve bu ipuçlarını akılda tutarak kalıcı olarak kilo verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kilo

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM