İlk Buluşmada Ne Konuşulur, Ne Giyilir?

İlk Buluşmada Ne Konuşulur, Ne Giyilir?

İlk buluşma ilişkinin başlangıç noktası olma ihtimaline karşı, en önemli süreçtir. Bu yüzden ilk buluşmada ne konuşulur ne giyilir? konularında bilgi sahibi olup, bunları buluşma esnasında mümkün olduğu kadar uygulamak iyi bir başlangıç için gereklidir.

Aslında birçoğu herkesin bildiği şeyler olsa da buluşma esnasında gerekli önemin verilmemesi, karşı tarafın size antipati duymasına neden olabilir.

İlk Buluşmada Ne Giyilir?

İlk defa buluşmaya gittiğinizde abartılı kıyafetler giymeniz, karşı tarafta antipati uyandıracak en önemli sorunlardan biridir. Mevcut giyim tarzınıza yakın kıyafetleri tercih etmeniz, hem karşı tarafın sizi daha iyi tanıması hem de abartıdan uzak kalmanızı sağlayacaktır.

İlk buluşma kombineleri arasında, sade tarza ağırlık vermeniz en risksiz seçim olacaktır. Kendinizi güzel göstermek adına, renk cümbüşüne dönmenize gerek yoktur. Erkekler kadında nasıl makyaj ve giyim tarzından hoşlanır bilemezsiniz. Elbette biri için kıyafet ve makyaj tarzınızı değiştirmeniz gerekmiyor ve bunun için henüz çok erken. Ancak risk almamak adına, daha tutarlı moda trendleri kullanabilirsiniz.

Giyim Tarzına Önem Verilmelidir

Gündelik hayatta giydiğiniz eski veya demode şeyler, ilk buluşma için olumsuz izlenim bırakabilir. Çünkü her ne kadar doğal olmanızı tavsiye ediyor olsak da karşınızdaki insanı önemsediğinizi göstermek için, en azından stilinize uygun daha yeni kıyafetler tercih etmeniz gerekir. Nihayetinde ciddi bir ilişkinin başlaması için karşınızdaki insanla ilk kez görüşüyorsunuz. Sizin doğal halinize alışmamış biriyle görüşürken, kılık kıyafete biraz daha önem verilmesi faydalı olacaktır.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur?

İlk buluşma esnasında, yüzeysel şeyler konuşmak daha mantıklıdır. Karşınızdaki insanı makul şekilde tanımaya çalışın. İlişki ve evlilik için beklentilerini sorun. Geçmiş aşk ve ilişkiler konusunda, aşırı ısrarcı olmayın ama yine de bilgi sahibi olmaya çalışın.

Ciddi bir ilişkiden yanaysanız, karşı tarafın beklentilerinin ne olduğunu mutlaka öğrenin. Aile yaşantısı, iş ve sosyal ortamı, eğitim durumu gibi konular olabilir. Ancak, asla maddiyatçı bir yaklaşım içerisine girmemek gerekir.

Beklentilerinizi Konuşun

Dobra dobra kendi beklentilerinizi konuşup karşınızda bulunan kişinin de beklentilerini sormanız, yapmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Şayet sizin beklentilerinizi karşılamayacak veya farklı beklentiler içinde olacak kişi için, daha fazla zaman kaybetmenizi bu şekilde önleyebilirsiniz.

Eski İlişkilerinizden Bahsetmeyin

Karşınızdaki insan ısrarla eski ilişkileriniz hakkında soru sormuyorsa, sizde mümkün olduğu kadar eski ilişkilerinizle bahsetmekten uzak durun. Karşınızdaki kişiyi sürekli ilişkileriniz hakkında sorular soruyorsa, basit bir şekilde yaşanmışlıklarınızın olduğunu ve saygı çerçevesinde bittiğini söyleyerek konuyu kapatabilirsiniz. Özellikle de geçmişte yaşadığınız ilişkilerden övgü dolu sözlerle bahsetmeniz, başlamadan kaybetmeniz anlamına gelecektir.

İlk Buluşmada Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler Nelerdir?

Tamamen doğallıktan yana olmanız gerekse de aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz, yapmacık olduğunuz anlamına gelmez. Sadece karşınızdaki insanı tanımak ve sizi tanımasına imkân vermek için, bu birkaç saatlik süreçte daha düşünceli hareket edilmesi önemlidir.

Zor Yemekler Söylemeyin

Yemekli bir buluşmaya gidiyorsanız, mümkün olduğu kadar zor yemekler söylemekten kaçınmanız gerekir. Çünkü buluşmanın heyecanı ve utangaçlığı ile yenilmesi zor olan yemekleri yemekte daha fazla zorluk çekebilirsiniz. Daha basit yiyebileceğiniz yemek çeşitleri söylemek kadar, söylediğiniz yemeği bitirmekle bir nezaket göstergesi olacaktır.

Kulak ve Burnunuzla Oynamayın

İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi, karşı tarafı tiksindirecek hareketlerden kaçınmaktır. Bunların başında ise kulak ve burun gibi uzuvlarınızla oynamamak gelir. Hiçbir insan karşısında sürekli kulak ve burnunu karıştıran veya kaşıyan insanlardan hoşnut olmaz. Özellik ve yemekli bir ortamda iseniz, bu kuralın önemi çok daha fazladır.

Telefonunuzda Meşgul Olmayın

Sürekli telefonunuzla meşgul olmak, karşınızdaki insanın sizi yanlış anlamasına sebep olabilir. Şayet konuşup çözmeniz gereken bir durum varsa, bunu doğrudan müsaade isteyip arayarak yapmanız gerekir. Arkadaşınızla basit bir mesajlaşma veya sosyal medyada gezinti dahi olsa, bunları yapacağınız zaman biriyle ilk buluşmaya gittiğiniz zaman olmamalıdır.

Doğallıktan Vazgeçmeyin

Listemizde yer alan tavsiyeler sizi doğallıktan biraz uzaklaştırabilir. Ancak bu tavsiyelerin tamamı, heyecanına yenik düşerek normalde yapmamanız gereken şeylerdir. Heyecanınızı bastırdıktan sonra, mümkün olduğu kadar doğal halinizle hareket etmeye çalışın.

Türkiye’nin en kapsamlı kadın sitesi, “Kadın ve Tarz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM