İlk Kez Anne Olacakların Bilmesi Gereken Bazı Tavsiyeler

İlk Kez Anne Olacakların Bilmesi Gereken Bazı Tavsiyeler

İlk kez anne olmanın heyecanını yaşıyorsanız, bazı şeyleri bilmeniz bu süreci daha dolu dolu yaşamanıza fayda sağlayacaktır. Hamilelik sürecinde duyduğunuz heyecan ile birlikte, doğumdan sonraki süreçte de benzer heyecanlar yaşayabilirsiniz.

Her kadının hayali olan bebek sahibi olmak, şüphesiz ki mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Henüz hamileyseniz veya yeni doğum yaptıysanız, aşağıdaki tavsiyeleri daha fazla dikkate almanız gerekir.

İlk Ayların Yorucu Olacağını Unutmayın

Yeni bir bebeğe sahip olmakla birlikte uykusuz günlerin sizin için bir başlangıç olacağını unutmayın. Bu nedenle her şeyden önce beslenmenize dikkat ederek, uyku bozukluğu nedeniyle ortaya çıkacak yorgunluğun etkilerini azaltmanız gerekir.

Aynı zamanda bebeğiniz ile gündüz vakitlerinde de ilgilenmeniz gerektiğini unutmayın.

Her Anı Dolu Dolu Yaşayın

Duygusal olarak mutluluk yaşamak istiyorsanız, bebeğinizin her anını dolu dolu yaşamanızı tavsiye ederiz.

Hamilelik döneminde olduğu gibi doğumdan sonraki süreçte de, bebeğinizin bu halinin bir daha geri gelmeyeceğini unutmayın. O nedenle bebeğinizin en tatlı hallerini dolu dolu yaşamaya özen gösterin. Bunu yapmanız hem sizin psikolojiniz için hem de bebeğiniz ile olan ilişkileri güçlendirmek için gereklidir.

Bebeklik sürecinin bir dönem sonra ne kadar hızlı geçtiğini anlamayacaksınız. Bu nedenle tüm bu evreleri en iyi şekilde yaşamaya gayret etmeniz faydanıza olacaktır.

Doktor Seçimini Doğru Yapın

Bebeğinizi doğurduktan sonra rutin kontrollerinin en iyi şekilde sağlanması için, doğru doktor seçimi önemlidir.

Annelik İçgüdüsüne İnanın

Doğum yaptıktan sonra bebeğiniz ile ilgili hislerinize inanmaya özen gösterin. Çünkü annelik içgüdüsü kolaylıkla yanılmaz. Önsezilerinizi dinleyerek çocuğunuzla ilgilenmeniz, genelde sizi doğru şeyler yapmaya teşvik edecektir.

Bebeğiniz İçin Bir Rutin Oluşturun

Bebeğinizin banyo ve uyku ihtiyaçları başta olmak üzere doğru bir rutin oluşturmaya özen gösterin. Böylelikle bebeğiniz hem uyku düzenine kavuşabilir hem de temizlik konusunda daha hassas birey olabilir.

Bol Fotoğraf ve Videolar Alın

Her ne kadar bebeğinizin gelişimini etkileyecek bir şey olmasa da onun her anını kayda almak, daha güzel bir anı kalması için gereklidir.

Başkaları İle Kendinizi Kıyaslamayın

Her annenin yetiştirmek istediği çocuk profili farklıdır. Bu yüzden kendinizi başka anneler ile kıyaslamadan, kendi doğrularınız ile çocuk yetiştirmeye özen gösterin. Bunu yaparken illaki toplum kurallarına daha dikkat etmeniz gerekir.

Önceliklerinizin Değişeceğini Unutmayın

Çocuk sahibi olmakla birlikte öncelikleriniz ve yaşam tarzınız da önemli değişikliklerin olacağını unutmayın. Nihayetinde bebek sahibi olmak sabır gerektiren bir süreçtir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM