İşyerinde Daha Üretken Olmak İçin 7 İpucu

İşyerinde Daha Üretken Olmak İçin 7 İpucu

Hangi işi yaptığınız, nerede çalıştığınız, evden veya yakından çalışmanız fark etmez. Önemli olan, iş yerinde daha üretken olmak için gününüzü en iyi şekilde nasıl geçireceğinizdir. Esasen amaç, kendinizden ve zihninizden işinize en fazlasını verebilmektir. Kalabalık yapılacaklar listesi hazırlamak, işyerinde üretken olmak için yetmiyor.

Burada işinizde daha üretken olmanıza, maksimum sonucu vermenize, zor ve sıkıcı çözümlerle kendinize ve zihninize eziyet etmemenize yardımcı olacak bazı yollar bulabileceksiniz.

1. Yapılacaklar listenizi azaltın

Zorunluluklar kesinlikle gün içinde yapılmalıdır. Bazı sorumlulukların söylenmesi yapmaktan daha kolay olduğu için, programınızı zorlamanız gerektiği anlamına gelmez. Baştan güne bir takım sorumluluklar belirleyin ve bunları mümkün olan en iyi şekilde hazırladığınızdan emin olun. Günlük işlerinizi aşırı yüklemeyin ve aynı anda yapabilecekleriniz konusunda bir sınır koymayın.

2. Daha fazla mola verin

Baş ağrısı, konsantrasyon kaybı, sinirler ara vermeniz gerektiğini gösteren bazı işaretlerdir. Acele bir günde, mola daha çok zaman kaybı gibi gelebilir, ancak yorgun zihniniz aynı fikirde değil. Yorgunken bir şeye konsantre olmaya çalışmak, mola vermekten daha fazla zaman harcar. Zihninizi sürekli tetikte tutmak için kısa, kısa ve sık molalar verin.

3. Kahvaltınızı kendiniz için kullanın

Bir toplantı, e-postalar, sizi çalıştıran ve günün başından itibaren sıraya koymak istediğiniz projeler. Çalışmaya başlamadan önce kendinize biraz zaman ayırın. Düzgün bir kahvaltı yapın, rahatlayın, kendinize iyi bakın ve güçlendiğinizde güne başlayın. Günün başından itibaren e-postalarla uğraşmak üretkenliğinizi mahvedebilir ve sizi kesebilir.

4. Aynı anda birçok şey yapmayın

Mutlaka yapılması gereken veya acil olan şeyler vardır. Aynı anda birçok şeyi üstlenmeyin. Bireysel ve etkili bir şekilde yapmanız gerekenleri yapın. Bu, genel olarak daha az zamanınızı alacak ve aynı anda birçok şeyi üstlenmekten daha iyi sonuçlar verecektir.

5. Küçük hedefler belirleyin

Bir projeyi üstlenmek zaman alıcı ve zaman alıcı olabilir. Bu projeyi küçük ve kolay hedeflere bölmeye çalışın. Oraya nasıl gideceğinizi bilmeden başlamayın. Gerçekleştirilmesi daha kolay ve daha hızlı olan küçük hedefler belirleyin ve taahhüdünüz siz farkına bile varmadan tamamlanacaktır.

6. Hem hatalardan hem de başarılardan öğrenmek

Hiç kimse mükemmel değildir ve hiç kimse işte mükemmel sonuçlara sahip değildir. Yaptıklarından öğrenmek büyük bir fazilet ve niteliktir. Hatalarınızdan öğrenmek, kesinlikle gelişmenin ve daha iyi olmanın bir yoludur. Başarıdan ders alabilmek de aynı derecede önemlidir. Nasıl başardın? Seni başarılı kılan ne? Sizi bir hedefe ulaştıran her şeyi düşünün ve onu profesyonel kariyerinizde benimsemeye çalışın.

7. Daha iyi olmak için zaman ayırın

Açıkçası, bir şeyde iyi olmak herkesin çaba göstereceği bir şeydir. Buradaki amaç, o anda zor bulduğunuz bir şeye zaman ayırmak, böylece onu öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, bir daha benzer bir şeyle karşılaştığınızda, onu uygulamanın daha az zaman alacağını bileceksiniz. Daha sonra uygulamaktan kaçınmak için öğrenmeye biraz daha zaman ayırın.

İş zorlu ve zor olabilir ama herkes kendi yolunu ister. Bu kolay yollarla işyerinde nasıl üretken olunacağını öğrenin ve iş piyasasını fethedin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM