Kokulu Aromatik Bitkiler ile Yaşam Alanınızı Güzelleştirin

Kokulu Aromatik Bitkiler ile Yaşam Alanınızı Güzelleştirin

Muazzam hoş kokuları ve görüntüleri ile kullanıldıkları ortama ayrı bir güzellik katan kokulu aromatik bitkiler, son zamanlarda özellikle yaşam ve ofis alanlarında fazlasıyla tercih edilmeye başlandı.

Birbirinden farklı onlarca çeşidi bulunan ve her biri ayrı güzellikte kokan aromatik bitkilere talep artarken, bu bitkilerin ruha dinginlik veren özelliklere sahip olmaları tavsiye edilmelerine neden olmaktadır.

Ruh Sağlığına İyi Geliyorlar

Etkili kokuları ile ruh sağlığına iyi gelen kokulu çiçeklerin, bulundukları ortamın kokusunu değiştirmeleri de ayrı bir tercih sebebi oluyor.

Sarmaşık ailesinin bir üyesi olan Arap Yasemini sadece iç mekânlarda değil, balkon gibi açık alanlarda da eşsiz güzellikler sunuyor. Diğer taraftan ofis ve büro ortamının da vazgeçilmezlerinden biri olan Arap Yasemini, her mevsim yeşil kalması nedeniyle estetik dokuyu maksimuma çıkarıyor. Yaprak dökmeyen yapıda olması ise bu bitkinin bakımını bir hayli kolaylaştırıyor.

Botanik sözlüğünde ismi Wisteria olarak geçen mor salkım, herkesçe bilinen özellikleri ile kokulu aromatik bitkiler arasında yer alıyor. yine sarmaşık ailesinden olan bu bitkiyi iç mekânlarda, balkonlarınızda ve işyerlerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hanımeli sarmaşık güçlü yapısı ve büyüleyici kokusu ile dikkat çeken bir başka bitki olarak bilinir. Sıcak iklimde gelişimini daha iyi şekilde sürdüren Hanımeli sarmaşık, kısmen yaprak döken yapısıyla daha az bakım gerektirir. Özellikle balkonlar, kamelyalar, kapı girişleri ve işyerlerinin antre kısımları için iyi bir alternatif olan bitki, aynı zamanda doğru bakım ile kapalı alanlarda da tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra lavanta, sarmaşık gül, Defne ve daha birçok kokulu aromatik bitki yaşam alanlarınıza ayrı bir hava katabilecek özellikler taşıyorlar. Bu bitkiler hoş kokuları ile zihnin açılmasına ve sinirsel sakinliğe neden olurken, aynı zamanda ev ve işyerlerinizin farklı alanlarında estetik kazanımları ile dikkat çekiyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM