Konuşma Terapisti Ümmühan Erkoç

Konuşma Terapisti Ümmühan Erkoç

İRE Dil ve Konuşma merkezini kuran ve aynı merkezde uzman dil patoloğu olarak çalışmalarını sürdüren Ümmühan Erkoç, master eğitimini Boston Northeastern Üniversitesinde tamamlamıştır.

Uzmanlık alanı olan konuşma terapistliğine uzun süredir devam eden Erkoç, 2011 yılında YÖK’ten denklik belgesi almış ve günümüzde pek çok hastanın tedavisini başarıyla tamamlamıştır. Halen İRE Dil ve Konuşma merkezinde hastalarını ağırlayan ve etkili konuşma tedavileri uygulayan Ümmühan Erkoç pek çok alanda hizmetlerini sürdürmektedir.

Artikülasyon Sorunları ve Konuşma Apraksisi

Ümmühan Erkoç artikülasyon sorunu yaşayan her birey için başarılı tedavi yöntemlerine başvurmaktadır. Artikülasyon, seslerin hatalı bir şekilde çıkarılması anlamına gelir. Konuşma apraksisi ise, duyulan herhangi bir şeyin anlaşıldığı halde ifade edilememesidir.

Her iki rahatsızlık için hastalarını başarıyla tedavi eden Ümmühan Erkoç, çocuklardaki birçok konuşma problemlerini de ortadan kaldırmaktadır. Elbette periyodik tedaviler sayesinde başarılı çalışmalarını sürdüren uzman dil ve konuşma terapisti Ümmühan Erkoç’un otizm ve diğer konuşma problemleriyle ilgili çalışmaları da devam etmektedir.

Konuşma Terapisi

Konuşma terapisti arayanlar Ümmühan Erkoç ‘un ekibi ile iletişim kurabilir. Uzmanlık alanı konuşma terapisi olan Erkoç, her türlü konuşma bozukluğunda kapsamlı tedaviler uygulamaktadır. Yurt dışında aldığı eğitimi ve kazandığı klinik tecrübeyi Türkiye’de kendi kliniğinde hastalar üzerinde uygulayan ve bu sayede başarıya ulaşan Erkoç, çocuklardaki konuşma bozuklukları için kullandığı özel tekniklerle ve kapsamlı çalışmalarıyla dikkat çekmektedir.

Otizm

Çocuklarda görülen önemli hastalıklardan biri olan otizm, uzman dil ve konuşma terapisti Erkoç tarafından sunulan terapilerle konuşma bozukluklarının ortadan kaldırılmasını amaçlar. Gelişimsel sorunlarla birlikte görülen otizm hastalığı için tecrübeli bir konuşma terapistinden hizmet almanız gerektiği unutulmamalıdır.

Ümmühan Erkoç’un Sunduğu Diğer Hizmetler

Ümmühan Erkoç artikülasyon, otizm ve kekemelik gibi önemli konuşma bozukluklarının tedavisinde de tercih edilen isimler arasında yerini almıştır.

Gelişim aşamasında olan çocuklardaki bu tür sorunların kısa sürede teşhis ve tedavi edilmesi gerekir. Çünkü erken müdahale, ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek diğer konuşma sorunlarını da daha kısa sürede ve daha etkin bir biçimde ortadan kaldırır. Özel tekniklerle terapi uygulayarak afazi sorununa çözüm sunan Ümmühan Erkoç, kekemelik tedavisinde de etkili isimler arasında en çok tercih edilen konuşma terapistlerindendir.

Kekemelik sorunu dışında beyin felci veya inme gibi durumlar nedeniyle konuşmada problem yaşayan her hastanın başvurduğu önemli isim olan Erkoç’un zamanında ve doğru müdahaleleriyle çok sayıda hastayı tedavi ettiği bilinmektedir. İşte bu nedenlerden dolayı konuşma terapisti Erkoç’un sunduğu konuşma terapilerinden faydalanmak ve diğer konuşma bozukluklarıyla ilgili tedavi sürecini başlatmak için websitesi üzerinden kendisi ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM