Özel Günlerde Yapılan Gece Makyajını Korumak İçin Öneriler

Özel Günlerde Yapılan Gece Makyajını Korumak İçin Öneriler

Farklı zamanlara özel yapılan makyajlar, biz kadınların üzerinde daha fazla durduğu konulardan biridir. Özellikle gece makyajı konusunda bu anlamda daha hassasız. Birde özel günler için yapılan bir makyaj ise, bu durum daha fazla önem taşır.

Bu günlerde kah ağlayıp kah gülmek gibi duygusal değişimler her an yaşanabileceği gibi, düğün gibi etkinliklerde delilerce dans etmenin sonucu oluşan yoğun terde makyajın bozulmasına neden olur. Bu nedenlerle özel günlerde yapılan gece makyajının nasıl korunacağını iyi bilmek gerekir.

YAĞSIZ KAPATICI KULLANIMI

Gözaltlarına kullanılan yağsız kapatıcılar, bu günler için yapılan makyajları korumak için faydalı olabilir. Özellikle terleme sonucu oluşacak gözaltı parlamalarını önlemek için, kapatıcı kullanımının yağsız olmasına dikkat edilmelidir.

MAKYAJ BAZI

Makyaj yaparken baz kullanımı, uygulanan makyajın ömrünü artıracaktır. Makyajın sizi daha fazla idare etmesi, bu günü tamamlamak için yeterli desteği sunabilir.

Fondöten Seçimi Doğru Olmalı

Doğru bir fondöten seçimi yapmak, makyajın daha uzun süre bozulmadan kalmasına yardımcı olur. Seçimin yanı sıra fondöten miktarına dikkat edilerek uygulanması gerekir.

SU GEÇİRMEYEN MASKARALAR TERCİHİNİZ OLMALI

Fazla terlediğinizde veya duygu yoğunluğu yaşayıp ağladığınızda, su geçirmez maskaralar imdadınıza yetişecektir.

FAR BAZI KULLANIN

Gece makyajlarının kalıcılığını artırmanın en iyi yollarından biri, far bazı kullanmaktır. Böylelikle yoğun hareket sonrası makyajınızın kötü görünmesini engelleyebilir, terin makyajda daha fazla olumsuz etki yaratma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM