Rüyada Duş Alamamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Duş Alamamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada duş alamamak, özellikle istenilmesi halde bunu başaramamak olumsuz yorumlansa da psikolojik anlamda bakıldığında kişinin gidişatını düzeltmek isteme gayreti olarak yorumlanır. Her ne kadar engeller çıkmış olsa da rüyayı gören kişi, psikolojik olarak hata ve eksiklerini gözden geçirerek kendisine bir çeki düzen vermek istiyordur. Bu rüya genel olarak olumsuzluk ifade etse de bazı psikolojik ve İslami rüya tabirleri yorumcuları, rüyanın görülüş şekline göre olumlu yorumlara da işaret ederler.

Rüyada Duş Alamamak Nasıl Yorumlanır?

Genel olarak kişinin yapmak isteyip de yapamaması, karşısına birtakım engellerin çıkacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Örneğin kalabalıkta duş almak isteyip de yapamaması, mahcubiyet ve utanç olarak ifade edilir. Rüyanızda gördüğünüz şeylere benzer olan yorumlar şunlardır.

Kıyafetle duşa girip yapamamak

Kıyafetle duş almaya girmek, utanç verici bir işe kalkışmaktır. Kişinin kendi menfaati için sonunda utanç duyacağı bir işe kalkışması ancak bu utanç nedeniyle vazgeçmesine işaret olarak kabul edilir. Kıyafetleri çıkarmamak utanmak olarak yorumlanırken, duşu yapamamak bu utanç nedeniyle vazgeçmek demektir. Ancak yorumcular kişinin bu utanç verici işin neresindeyken vazgeçeceği hakkında yorum yapmamışlardır. Bu yüzden şüpheli işler yapmaktan  uzak durarak, gerçek hayatta bir utanç yaşamanın önüne geçebilirsiniz.

Kalabalık içerisinde duş almak üzereyken alamamak

Rüyada duş alamamak ile ilgili en sık görülen rüyalardan biridir. Şayet kalabalık içindeyken duşa girip alamadığınızı görüyorsanız, günahlarınızdan arınmak için çaba gösterdiğinizi ve biraz daha gayret etmeye gerek olduğunu gösterir.

Bazı rüya yorumcuları bunu kişinin kendisine atılmış bir iftiradan dolayı temizlenmek üzereyken, önüne bazı engeller çıkacağı ve üzerinde şüphe kalacağı şeklinde yorumlamaktadır. Duş almak temizlenmek olarak ifade edilirken duş yapamamak ise, temizlenmesi gereken iftira veya suçlardan kurtulamamak şeklinde yorumlanmaktadır. Yorumcuların önemli bir kısmı bu konuda benzer ifadeler kullanırlar.

Küvetteyken duş alamamak

Küvette bulunuyor ve duş alamadığınızı görüyorsanız, burada küvetin durumu dikkate alınmalıdır. Küvetin içinin su dolu olması ve duş almak yerine doğrudan küvette banyo yapmayı tercih etmiş olmanız, tüm sorunlardan gayretinizle kurtulmanızı ifade eder.

Özellikle üzerinize atılı iftira ve suçlardan kurtulmanız, yaptığınız veya yapmak üzere olduğunuz bir hatadan kimse zarar görmeden dönecek olmanız gibi yorumlanabilir.

Su çamurlu aktığı için duş alamamak

Rüyada suyun çamurlu olması nedeniyle duş alamamak, size karşı maddi manevi saldırılan olacağı anlamına gelir. Üstelik siz iyiliğe doğru adım atmaya çalışırken sizi kötülüklere çekmek isteyen insanlar bulunabilir. Bu yüzden size anlık veya ilerde zarar verebilecek insanlar olabileceğini unutmadan hareket etmeniz gerekir. Birçok yorumcu bu rüyayı gören kişinin maneviyata biraz daha yönelerek, karşılaşacağı saldırılara karşı kendini güvene almasını belirtmektedirler.

Rüyada duş alıyor gibi yapıp alamamak

Eğer ki rüyanızda insanlara göstermelik şekilde duş alıyor gibi yapıp duş almıyorsanız, bu sizin kötülükleri bazı sebepten yapıyor gibi görünmeniz şeklinde yorumlanır. Yani aslında herhangi bir kötülük niyetiniz olmasa da bazı nedenlerden ötürü, öyle görünmeniz gerekebilir.

Bu rüyanın diğer bir yorumu ise ticari zekâ olarak yorumlanır. Kişinin ticarette atacağı adımlarda ortaya koyduğu akıllıca stratejiler, başarılı olmasını sağlayacaktır. Yine aynı şekilde herhangi bir alışveriş için de bunu söylemek mümkündür.

Tuvalette duş almak isteyip kokudan alamamak

Tuvaletteki kokudan dolayı duş alamıyorsanız, bu olumlu bir rüyadır. Çünkü sizin sorun ve kötülüklerden uzaklaşmanızı engelleyecek kişilerin, kendi sorunlarında boğulması demektir. Size iftira atan veya hakkınızda çok gereksiz dedikodu yapan insanların, daha kötü sorunlarla karşılaşarak kendilerini rezil etmeleri muhtemeldir.

Soyunduktan sonra duş alamamak

Rüyanızda soyunduğunuzu ancak duş yapamadığınızı gördüyseniz, yanlış bir işe adım atmak üzeresiniz demektir. İnsanların sizi görmesi ise, o adımı atarken kendinizi ele vermeniz şeklinde yorumlanır. Veya yaptığınızdan pişman olup düzeltmek istediğiniz bir işi düzeltemeden, insanların sizin yaptığınızı anlaması olarak da düşünülebilir.

Su soğuk olduğu için duş alamamak

Kendinize iyi bir yol çizme düşüncenizin artması muhtemeldir. Ancak karşınıza çıkacak basit engellerde pes etme ihtimalinizin olduğu da yüksektir. Bu engellere takılmadan o su soğukta olsa, mutlaka o duşu alın yani o adımı atarak, kendinize çizdiğiniz yeni hayat için tertemiz bir başlangıç yapın.

Çok sıcak su olduğundan duş yapamamak

Duş almak istediğiniz suyun çok sıcak olması, hatalarınızdan arınmak için bir adım atacağınızı ancak bu adım sonrasında sahip olduğunuz bazı şeyleri kaybetme korkusu yaşadığınızı gösterir. Bu yüzden gerçekten daha iyi bir hayat isteniyorsa, kişinin hayatta bu tip korkularını yenmesi beklenir.

Su sıcakta olsa duşun alınmak istenmesi, sizin geçmiş hatalarınızdan arınmak için kararlı bir adım atmak istediğinizin göstergesidir. İslami rüya yorumcularının yanı sıra psikolojik yorum yapan kişiler de genellikle benzer yorumlar yapmaktadırlar.

Rüyada duş alamamak genel olarak olumsuz kabul edilebilir. Ancak sizin işaret edilen bu olumsuzlukların tersi hareketle gerçek hayatınızda daha dikkatli davranmanız, belki de sizi mutluluğa götürecektir.

Bunun psikolojik yorumu ise; sizin yeni bir başlangıç yapmak istemeniz ve hayatınızdaki tüm hatalardan kurtularak kendinize yeni bir düzen kurma arzunuzdur. Psikolojik olarak buna baktığımızda, aslında bu rüyayı görmenin sonuç ne olursa olsun oldukça olumlu olduğu söylenebilir. Çünkü sonucunda siz doğruya yönelmek için güzel bir karar almışsınız demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM