Tarot Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Tarot Falı Nedir ve Nasıl Bakılır?

Bilinmeyeni bilmeye olan arzumuz bizleri çeşitli yollara sürüklemektedir. Geçmişimizi biliyor olsak bile bazı noktaları kaçırıyor olabiliriz. Geleceğimize olan büsbütün bir bilinmezlik ise bizlerin merak duygularımızı etkilemektedir. Bu durumlara karşı bir nebze dahi olsa öğreneceğimiz bilgiler bizler için çok kıymetlidir. Bunun en önemli temellerinden biri de Sezgisel düşünme becerimizdir.

Geçmişten günümüze kadar gelen, içimizdeki merakları gidermek için yapılan eylemlerden biri de Tarot Falı bakmaktır. Tarot falları bilinmeyeni bilmeyi ya da onları açığa çıkarmaya yarayan fal türlerinden bir tanesidir. Çok eski çağlara dayanan tarot falının ne zaman bulunduğu bilinmemektedir ancak Orta Çağ’ın sonlarına doğru çıkmış olduğu dilden dile aktarılmıştır.

Tarot Falı Nedir?

Orta Çağ’ın sonlarına yakın ortaya çıktığı düşünülen Tarot Falı, fal türlerinden bir tanesidir. Geçmişimiz, geleceğimiz, aşk hayatımız, iş hayatımız, arkadaşlıklar gibi hayatımızdaki gerçekleşmesi muhtemel olan olayları önceden bilebilme sanatıdır. Tarot falı, tarot kartlarıyla bakılabilen bir fal türüdür. Üzerinde çeşitli simgeler olan bu kartlar, her bir simgede farklı anlamlar taşımaktadır. Bu kartlar üzerindeki figürler, sayılar, nesneler ve resimler tarot falına bakan kişilerce yorumlanarak bazı sonuçlara varılabilir.  Günümüzde ise kaygı bozuklukları konusun da terabi görevi de görebilmektedir.

Tarot falını yorumlarken çok önemli olan unsurlardan biri tarot falı yorumlayıcılarıdır. Yorumlayan kişinin bilgisi ve enerjisi bu hususta çok önemlidir. Eğer kişi yeterli bilgiye sahip değilse istenilen sonuçlar elde edilemez. Enerjisi düşük fal yorumcuları ise, ortamdaki mistik enerjiyi yakalayamaz bu da doğru sonuçlar elde edemeyeceğimiz anlamına gelir.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falına bakarken yorumlayıcıların çok önemli olduğunu belirtmiştik. Tarot falı yorumlayıcıları ortamdaki enerjiyi kendi enerjileri ve bilgileri ile birleştirerek daha doğru sonuçlar elde edebilmemizi sağlar. Tarot falı baktırırken falı ne amaçla baktırdığımız da önem taşır. Amaçlarına göre tarot falının çeşitleri vardır. Fal baktırırken en çok öğrenmek istediğimiz şeylerden biri aşk hayatımızdır. Aşk hayatımızda olup bitenleri öğrenmek için başvurabileceğimiz yollardan bir tanesi de tarot aşk falıdır.

Bir kişi hâlihazırda bir ilişki içerisinde ise veya bir ilişki yaşamak istiyorsa bu tarot falı türünü seçmektedir. Tarot aşk falı, masanın üzerine açılan altı veya yedi karttan oluşmaktadır. Ancak kartları Seçerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seçilen kartlarda ortamdaki enerjiyi doğru okumak sonuçlarda etkili olmaktadır.

Seçtiğiniz kartlar sırasıyla kendiniz, ilişkinize olan bakışınız, partneriniz ve partnerinizin ilişkinize olan bakışı, birbirinizi etkileyen ortak özellikleriniz, ilişkinizi yürütmeyi sağlayan güç, ilişkinizdeki olumsuz şeyler ve daha sağlam bir ilişkiye sahip olabilmeniz için yapmanız gerekenleri ortaya çıkarmaktadır. Herkes kendi ruh eşi ile iyi bir etkileşim ve iletişim içerisinde olmak isterken, tarot falının ruh eşinizi anlamanız ve tanımanız için etkileri de bulabilmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM