Yüze Buhar Banyosu Yapmanın 6 Faydası

Yüze Buhar Banyosu Yapmanın 6 Faydası

Cilt için faydaları birçok insan tarafından bilinen buhar banyosunu haftada bir defa düzenli şekilde yapmak, cildin canlı ve parlak görünmesinin yanı sıra birçok fayda sağlıyor. Özellikle mevsimsel geçişler nedeniyle ciltte oluşan çeşitli olumsuzluklar, buhar banyosu sayesinde etkisini kaybediyor.

İşte haftada bir defa düzenli bir şekilde buhar banyosu uyguladığınızda cildinize sağlayacağı faydalar…

Cilt bakım ürünleri daha kolay emilir

Düzenli olarak uyguladığınız buhar banyosu sayesinde, kullandığınız cilt bakım ürünlerinin emilimi çok daha kolay ve etkili olacaktır. Nihayetinde bir tedavi yöntemi olmasa da uyguladığınız diğer yöntemlerin etkisini göstermesi için, buhar uygulaması son derece faydalıdır.

Özellikle cilt bakım kremleri ve cilt temizleyici losyonlar kullandığınızda, bu uygulama sayesinde bu ürünlerin etkisini daha iyi bir şekilde görebilirsiniz.

Doğal nem dengesini korur

Ciltte bulunan yağların ve sebum gibi etkenlerin daha rahat hareket etmesine imkân vererek, cildin doğal nemlilik kazanmasına yardımcı olur. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı ve parlak görünür.

Kırışıklıkların oluşmasını geciktirir

Kadınların en büyük cilt problemlerinden biri olan kırışıklıklar, ileri düzeyde psikolojik sorunları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden kendinizle çok barışık biri değilseniz, ciltte görülen karışıklıklar ile başa çıkmanın yollarını aramanız gerekir. Bunlardan biri de düzenli olarak buhar banyosu uygulamasıdır.

Elastik bir cilt yapısına sahip olmak ve özellikle erken yaşlılık belirtileri nedeniyle ciltte görülecek kırışıklıkları en az seviyeye indirmek için, haftalık buhar uygulaması ihmal edilmemelidir.

Cildin oksijen almasını sağlar

Gözeneklerin açılması nedeniyle, cildiniz daha rahat nefes alıp vermeye başlayacaktır. Bu sayede cildin almış olduğu oksijen, daha parlak bir görünüme sahip olmanıza imkân verir. Kan damarlarının genişlemesi ve oksijenin daha iyi bir şekilde taşınmasına da yardımcı olan buhar uygulaması, cildin kendini yenilemesine de fayda sağlayacaktır.

Sivilce yapan bakterileri temizler

Yenilenme süreci cilt için en önemli süreçtir. Bu süreçte yağ dengesinin kaybolması gibi çeşitli nedenlerle, özellikle genç yaşlarda sivilce oluşumu daha fazla ortaya çıkar.

Buhar banyosunun düzenli olarak yapılması durumunda, yağ dengesinin korunmasına bağlı olarak ciltte oluşabilecek sivilceler en aza inecektir. Çünkü ciltteki gözeneklerin açılıp temizlenmesi sayesinde, gözeneklerden sivilcelere sebep olan bakterilerin yok olması da mümkün olmaktadır.

Gözenekleri temizler

Buharın sıcak ve gevşetici yapısı sayesinde, cilt gözeneklerinde yer alan kirler daha kolay temizlenir. Böylelikle akne ve sivilce oluşumu engellendiği gibi, cildiniz nefes alarak daha canlı ve genç görünecektir. Bunun yanı sıra gözeneklerde bulunan makyaj kalıntıları da daha rahat temizlenir. Dolaylı yoldan başta cilt kanseri olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarının da böylece önüne geçilmiş olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM